fbpx

וילונות לחדרי ילדים ותינוקות

עיצוב חדרי ילדים ונוער הרבה פעמים מתחיל דווקא מהרהיטים הבסיסיים שאנחנו בוחרים לחדר, והם אלו שקובעים את הטון של העיצוב. הגודל המיטה, הצבע של הארון בגדים, השטיח וכו.

וילונות בחדרי ילדים ותינוקות הם דווקא אלו שמשלימים את המראה כולו ויוצרים את החיבור בין כל המרכיבים של החדר.

לחדרי ילדים ותינוקות מומלץ להשתמש בוילונות בהירים מחדירי אור, שחשוב מאוד להתפתחות הילד. לכן הרבה פעמים תוכלו למצוא בחדרי ילדים וילונות רומאים עדינים.

וילונות רומאים

הוילון אינו אלמנט קטן ולא מורגש, הוא גדול, דומיננטי ותופס את העין מיד עם הכניסה לחדר. בכוחו של וילון להעניק לחדר רכות או קשיחות, מינימליסטיות או כפריות, הכל בהתאם לחומרי הגלם מהם הוא מיוצר ולעיצוב הוילון.

לפיכך הבחירה בוילון הנכון אינה פשוטה, היא דורשת התאמה מושלמת לעיצוב הכללי של חדר השינה, הסלון או המשרד שלכם. במידה ואתם מתקשים לקבל את ההחלטה לבדכם אנו ממליצים לכם להיעזר ביועץ עיצובי, במידה ואין לכם כזה בנמצא צלמו את החלל בו אתם מבקשים להתקין את הוילון, גשו אל אחת מהחנויות המובחרות בתחום ובקשו מיועץ המכירות במקום שיסייע לכם לבצע את הבחירה בהתאם לתמונות שתציגו לפניו. השתדלו לתפוס בצילומים את אווירת החדר, את האלמנטים הגדולים המצויים בו ואת הגוונים השונים (צבע הריהוט, הקירות וכו').

ברומא התנהג כרומאי

הגעתם אל אולם תצוגה והתלהבתם מהוילונות הגדולים והמרשימים המכונים "רומאים"? בצדק רב! וילונות רומאים הם פתרונות הצללה מעודנים המשרים בכל מרחב בו הם מותקנים אווירה יוקרתית ורכה. וילונות אלה נגללים מטה ומעלה, ומאפשרים משחקי אור וצל וכן יצירת תפאורה מדויקת ביחד עם החלון אותו הם מכסים.

ישנם מספר סוגים של וילונות רומאים כשהחלוקה המקובלת היא לווילונות ישרים מול וילונות רכים וכן וילון בלון. בווילונות הישרים מותקנים לרוחב חפים קשיחים המשווים להם מראה זקוף ומרשים, ואילו באלה הרכים אין חפים כך שהם "נשפכים" (בפרט כשהם נאספים כלפי מעלה, אז נוצר מראה של גלים גלים). וילון בלון הוא בעל מראה ויקטוריאני מהודר במיוחד, שכן הודות לקפלים שבראשו נוצרים בו גלים בעלי נפח ואמירה לכל אורכו.

כל סוגי הבדים, כל הגוונים

ניתן לייצר וילונות רומאים מכל סוגי הבדים ובכל הגוונים, ובכך ליצור הרמוניה מושלמת בין הווילון לבין המרחב בו הוא ממוקם.

גם מבחינת מנגנון ההפעלה ישנו חופש בחירה: בחלק מהמקרים, וילונות רומאים (ובפרט אלה הגדולים והכבדים יחסית) מצוידים במנוע צנוע המאפשר גלילה חשמלית נוחה, שקטה ומהירה. ישנם וילונות רומאים הנאספים על-ידי שרשרת חרוזים, לרוב לבנה או שקופה, שתורמת אף היא לאסתטיקה בחדר ונמצאת בגובה אחיד, ועבור וילונות קטנים יחסית האופציה המקובלת היא חוט דק, כמעט בלתי מורגש, היוצר עם הווילון חזות נקייה (עדיף בהחלט על שרוך גס המשתרך לעיתים אל הרצפה ופוגם בתמונה השלמה).

חשמלי או ידני

כאמור ישנה אפשרו לבחור בוילונות רומאים הנפתחים ונסגרים באמצעות מפסק המחובר למנוע חשמלי קטן המותקן בתיבת הגלילה שלהם. אין ספק כי מדובר בנוחות מקסימלית. הפתיחה בלחיצה קטנה, ללא צורך בגלילה ידנית, משיכה בחוט או כל פעולה אחרת.

עם זאת יש לקחת בחשבון כי רכישה מראש של וילון רומאי מהסוג החשמלי היא יקרה יותר, ההתקנה אף היא מתומחרת בהתאם ותיקונים עתידיים עלולים אף הם לשנות את פני התקציב.