fbpx

כל הטיפים בבחירת מנורת קריאה לחדרי השינה

מיטות ילדים גזע העץ

עבור רבים מאתנו, סופו של יום הוא הזמן שבו אנחנו נכנסים למיטה הרכה והנעימה עם ספר טוב ביד, שרכשנו זה עתה, השאלנו מחברים או אספנו מהספרייה. אנחנו מדליקים את מנורת הקריאה ושוקעים אל תוך העלילה המפותלת עד בואה של השינה.

מנורת קריאה היא פריט פרקטי ועיצובי כאחד וכמעט כל אחד מציב על שידת המיטה או תולה לצד המיטה מנורת כזאת. החברה הצמודה לשעות החשיכה בחדר השינה.

איך בוחרים מנורה נכונה וכיצד המיקום שלה משפיע על איכות הקריאה? המדריך שיאיר לכם את המסלול בדרך למנורה נחשקת.

צמודת קיר או ניצבת? זו השאלה!

נתחיל בדילמה האם להצטייד במנורת קריאה ניצבת או תלויה או צמודה לקיר. ההחלטה המתקבלת קשורה בנסיבות והיא פונקציה של צרכים וסגנון אישי: ראשית, במקום שבו בכוונתכם למקם את המנורה. לדוגמא – אם השידה היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל של החדר, הרי שאפשר לנצל את קיומה לטובת הצבה של מנורת קריאה עומדת, אבל אם החלל קטן יחסית ותרצו למקסם את השטח ככל שניתן – העדיפו מנורת קריאה נתלית מהתקרה או צמודת קיר.

מנורת קריאה רצפתית מתאימה למי שמחפש גוף מעוצב בעל נוכחות מרשימה בחלל וחסר שידה או מעוניין שהמנורה תהיה לצד המיטה בלי קשר לנוכחות השידה.

הגמישות קובעת

העדיפו מנורות מתכווננות שניתן לכוון עמן את הזווית המבוקשת להארה ממוקדת והן מעניקות גמישות אופטימאלית בתהליך ההארה. אפשר לכוון את הגוף למטה – למעלה ולצדדים.
מבחינת תאורה, לרוב ההמלצה היא לבחור תאורה שתהיה בהירה יותר מהסביבה של החדר מינימום 500 לומן. חשוב לבחור נורה חסכונית לגוף התאורה כמו נורת LED.

אבל בכל מקרה, כדאי לבדוק אם למנורה מספר מצבי בהירות אפשריים וכן לוודא שהמנורה מספקת אור ממוקד אך לא מסנוור וכזה שמאפשר לקרוא ברמת הבהירות המבוקשת, כל אחד וההעדפה האישית שלו. חשוב שהעיניים לא יתעייפו במהירות ושהאור יהיה נעים לקריאה לריכוז מקסימלי.

סוד האיזון

מבחינת גובה, לא מומלץ למקם את המנורה גבוה מדי אחרת היא תאיר על הראש – כדאי לבחור מנורה בגובה של המזרן בתוספת מספר סנטימטרים. חשוב שגם המתג יהיה במקום נגיש ונוח לשימוש – בהישג יד, כך שתוכלו למצוא אותו גם בחשיכה. אחד הפתרונות היעיל הוא דימר טאץ’ להפעלה וכיבוי.

בחרו מנורה עם אהיל המעניק איזון לאור והופך אותו למעודן, רך ונעים במיוחד. אהיל בגוון בהיר יעביר את האור בדרך הטובה ביותר אך קיימים גופים עם אהילים צבעוניים המוסיפים סטייל ייחודי.

התרומה האסתטית של המנורה לחדר אף היא חשובה. ניתן לבחור מנורה המשתלבת בעיצוב הכולל של החדר מבחינת חומרים, קווים וצבעים לשמירה על הרמוניה במרחב או מנורה שתבלוט על רקע הקיר או השידה, שתוסיף טוויסט מעניין למראה הדומיננטי בחדר. כיום בולטים בחדרי השינה גופי וינטאז’ רומנטיים, גופים מתכתיים במראה הייטק מודרני מתוחכם לכל סוג מיטה, יחיד או זוגית, כדאי שיהיו שתי מנורות קריאה שביחד יעניקו אור מאוזן יותר.

היות ורבים נוטים להירדם תוך כדאי קריאה, כך שמנורת הלילה שלכם נשארת דולקת לאורך זמן לעיתים ללילה שלם, למגזר הדתי, קיימות גם מנורות קריאה ייחודיות המאפשרות את וויסות התאורה על ידי תריס מכני, לא חשמלי.
השקיעו במנורת קריאה דקורטיבית שתתמזג באופן הרמוני עם החלל ומקמו אותה במקום אסטרטגי נוח בחלל כך שהיא תיצור אווירה מיוחדת ותשרת אתכם בנאמנות לאורך זמן. אל תשכחו לבחור ספר טוב ולהדליק את האור. הנאה מדף לדף.