fbpx

עיצוב חדרי ילדים בפריטים יחודיים באמצעות מדפסת תלת מימד

בעידן שבו מדפסת D3 נמצאת בדרך להפוך למוצר בר השגה, ההיסטוריה שלה מזכירה, במובנים רבים את הצמיחה שאפיינה את צעדיו הראשונים של המחשב הביתי בסוף שנות ה-70 של המאה הקודמת.

הדפסה בתלת מימד היא ללא ספק הטכנולוגיה של הרגע הזה. מאמרים בעיתונות הפופולרית מציינים שחובבים ומשתמשים מקצועיים יכולים היום לעצב, להוריד ולהדפיס טווח רחב, שגם גדל במהירות, של אובייקטים פיזיים, כולל פריטי עיצוב שונים לבית. הניו יורק טיימס התייחס לכך כאל המהפכה התעשייתית השנייה. לא פחות.

בחירת ההורים

הורים, שחדרי הילדים שלהם כבר מרוהטים בריהוט המסורתי המקובל, כמו מיטות, שולחן כתיבה, שידה, ארגז למצעים, ספסל, ארון או מדפי כוורת – יכולים כעת להתפנות לעצב את החדר בפריטים יחודיים באמצעות מדפסת תלת מימד.

כאשר בחרתם את הריהוט לחדר הילדים, בוודאי הקפדתם שהרהיטים יהיו עשויים מחומרים איכותיים, כמו למשל, עץ מלא בגימור של צבע אטום. ובטח גם בחרתם בריהוט עם קווים נקיים בעיצוב מסוגנן וברמת גימור גבוהה. אבל כשמדובר בהדפסת פריטים עיצוביים שיוסיפו שמחה וכיף לחדר, באמצעות מדפסת D3, כל ההקפדה הנדרשת בעת בחירת הריהוט לילדים, הופכת למיותרת.

יצירת הילדים

עד לפני כמה שנים, הרעיון של מדבקות תלת מימדיות ידידותיות לילדים, נחשבו כבדיחה ושעשוע. אבל המציאות הצליחה להדביק את הבדיחה. השוק מציע היום מדפסת תלת מימד עם יישום ידידותי לילדים המאפשר לילדים לעצב, להדפיס ולבנות צעצועים משל עצמם.

המדפסת התלת מימדית מאפשרת לילדים ליצור כל דבר – החל מצמידים ושרשראות ועד לבובות, דינוזאורים ורובוטים.

איך זה עובד?

הטכניקה עובדת כך שכול חלק מודפס בנפרד, ולאחר ההדפסה של כל החלקים, הילדים יכולים להרכיב אותם וליצור מהם צעצוע, פריט עיצובי או כל דבר אחר.

התוצאה הסופית של מוצר שהודפס ב-D3 נראה הרבה יותר כמו פיסול או גילוף. אבל, במקום להתחיל לפסל עם גוש של חומר, ולהסיר ממנו בהדרגה את החומר המיותר עד לחשיפת הפסל הגמור, הדפסה ב-D3 מתחילה בעיצוב, ולאחר מכן מניחה שכבות דקות של חומר כלשהו אשר מודפס לתוך שטח ריק.

בדרך זו, המוצר הוא הרבה יותר מדויק והרבה פחות בזבזני מבחינת החומר המשמש לפיסול הפריט, כי המדפסת משתמשת רק בחומר הנדרש ליצירת המוצר הסופי.

כמה זה עולה לנו?

אף על פי שבעבר מחירי מדפסות התלת מימד היו ממש בלתי מתקבלים על הדעת, בשנים האחרונות מחירן ירד במידה ניכרת, וזו כנראה תהיה גם המגמה בהמשך הדרך. בחניות מקוונות, אשר מציעות הדפסות תלת מימד, תוכלו למצוא סוגים שונים של מדפסות כגון:

  • Duplicator 5S– מדפסת שולחנית גדולה
  • Duplicator 13 V2.1– מדפסת טובה למתחילים
  • Duplicator 13 plus– מדפסת קלה מאוד לתפעול

אלה רק שלוש דוגמאות של מדפסות תלת מימד שניתן באמצעותן לעצב את חדר הרהיטים, גם בפסלים וגם בחפצים שמתחילים בציור שהילד מצייר בעצמו על דף נייר.

מה לילדים ולמדפסות תלת מימד?

במובן מסוים, ילדים אשר מדפיסים בתלת מימד את הצעצועים שלהם, זו רק אבולוציה של עולם הצעצועים שהיו פופולריים לפני שנים רבות, כשילדים יכלו להכין פרחים ודמויות בעזרת תבניות פלסטיק ייעודיות.

אם אתם חוששים לסבך את הילדים עם מכונה מורכבת, חדשה שהפרקטיקה שלה אולי עדיין לא הוכחה, החשש שלכם ממש מגוחך. פשוט תשוו את מדפסות התלת מימד למחשבים של פעם.

בשני המקרים, הופעת מכשירים נגישים לבית עוררה התעניינות בשימוש בטכנולוגיה החדישה על ידי ילדים. וכדאי לזכור עד כמה זה היה נראה מוזר, אז בשנות ה-70, שילדים יוכלו אי פעם להשתמש במחשבים. לאנשים היה קשה מאוד להעלות על הדעת שדבר כזה באמת אפשרי. הרעיון נשמע כמעט אבסורדי. כאילו שמישהו היה מציע היום לילדים לשלוט במאיץ חלקיקים רב עוצמה.

מה כדאי להדפיס?

יש מדפסות תלת מימד שנועדו מראש לילדים. שלא כמו מדפסות תלת מימדיות אחרות, הן מסוגלות להדפיס מקטלוג גדול של צעצועים באמצעות מגע אחד בלבד. ובכך, להציע לכם גם פריטים ייחודיים לקישוט חדר הילדים, וגם צעצועים ומשחקים שהילדים יאהבו לשחק בהם.

כמובן שהילד יכול לעצב בעצמו את הפריט הקישוטי או את הצעצוע. אפילו ילד בן חמש יכול להתחיל בציור על דף נייר ולסיים עם פריט תלת מימדי בדוגמת הציור שצייר, לקישוט חדר הילדים.

לסיום, בעוד שנראה כאילו ההדפסה התלת מימדית נמצאת עדיין בחיתוליה, היא כבר נמצאת בשימוש ליצירת יישומים רבים. זוהי טכנולוגיה שהולכת לשנות את העולם, וזו דרך מגניבה מאוד לגרום לילדים להתעניין בטכנולוגיה חדשנית.