fbpx

5 טיפים לשדרוג חדר הילדים שלכם

חדר הילדים הוא מקום של משחק, צבעוניות, כיף והרבה בלאגן. חדר הילדים מציב גם אתגר, כשהילדים גדלים ועושים את המעבר מינקות לילדות ואח”כ לגיל ההתבגרות צריך לשנות ולעדכן את החדר. חידוש ועיצוב חדר הילדים של ילדיכם לא צריך להיות יקר או מסובך. אתם צריכים להקדיש מחשבה ולהתאים אותו להעדפות של בנכם או בתכם, ועם קצת מאמץ הם יגורו בחדר יפה ונוח.

לפניכם 5 טיפים לשדרוג חדר הילדים:

  1. השתמשו במדבקות קיר או טפטים – לפחות בקיר אחד

היתרון הגדול של טפטים הוא שניתן להחליפם. יש אינספור אפשרויות לטפטים ומדבקות קיר. תוכלו להשתמש בטפט עם דוגמא מוגדרת כמו כוכבים, פסים, עיגולים וכדו’, טפט מסוג זה יכול להישאר בחדר הבן או הבת שלכם במשך שנים מאחר שהוא לא קשור לגיל מסוים בלבד.

מצד שני, אפשר לעשות שימוש במדבקות קיר. בחדרי ילדים ובמיוחד בחדרי תינוקות רבים עושים שימוש במדבקות קיר ומוסיפים דמויות של דיסני, בעלי חיים, או דמויות אהובות מספרי ילדים. היתרון של מדבקות קיר הוא שניתן לקלף אותן. כך שאם בבוא היום ילדכם בן התשע יחליט שהוא גדול מדי בשביל בעלי חיים ורוצה דמויות של קומיקס, קבוצת כדורגל או סדרה אהובה, תוכלו לבצע את השינוי במחיר ובמאמץ מינימליים.

  1. שברו את הצבע של החדר לפחות במקום אחד – באמצעות קיר, חלון או וילון

לא כל הקירות צריכים להיות צבועים באותו צבע! אם תצבעו קיר אחד בצבע שונה זה יהפוך את עיצוב החדר להרבה יותר מעניין. במקרים מסוימים, כמו במקרים שבהם המשפחה גרה בדירה שכורה או שאתם לא רוצים לצבוע מחדש קיר שלם, אפשר לצבוע מסגרת של חלון בצבע נועז או להוסיף וילון צבעוני כדי לתת לחדר נדבך נוסף של צבע.

  1. שטיח קטן יכול להוסיף המון

השטיח יכול להגדיר אזור משחק שבו הילדים יוכלו לשחק גם בימים קרים. מעבר לכך, אם לחדר יש רצפת פרקט, השטיח יכול להגן על הברכיים של הילדים שלכם בשעת משחק על הרצפה. מבחינת עיצוב, שטיח יכול לתת תוספת נעימה של צבע לחדר הילדים. בחרו בצבע מורגש ומודגש שישתלב טוב עם רהיטים אחרים או עם אלמנטים צבעוניים אחרים בחדר (שולחן כתיבה, וילון, צבע הקיר וכדו’), דבר שישדרג את המראה המעוצב של החדר באופן מהותי.

אם אתם לא מתכננים להוסיף שטיח צבעוני, וגם אם כן, אפשר לבחור בהוספת מדבקות קיר או אלמנטים גם לתקרה. כך שלחדר הילדים של בנכם או בתכם יהיה מוטיב עיצובי מהקרקע ועד לתקרה.

  1. שימוש נכון בכריות נוי

לכריות נוי יש שני תפקידים בחדר הילדים, הראשון הוא להוסיף צבע ויופי למיטה המוצעת והשני הוא שיהיה עוד משהו שהילדים יוכלו לשבת עליו בשעת משחק, כמעט כמו רהיט נוסף בחדר. מעבר לכך, כשחושבים על דברים שיכולים להוסיף ואפילו לשנות את פני החדר במחיר מינימאלי, כריות נוי יכולות להיות הפתרון הנכון עבורכם. העובדה שניתן להחליף אותן (או את הכיסויים בלבד) מתי שרוצים, גורמות לכריות הנוי להיראות אטרקטיביות בעיצוב חדרי ילדים. תוכלו לשלב כריות נוי בכל גודל או צורה, וההדפסים והעיצובים הם כמעט בלתי נגמרים. מעיצובי הדפסים כמו פסים או כפתורים לאיורים, דמויות מסרטים או סדרות טלויזיה, כריות נוי בעיצובי מעצבים וכריות נוי בסגנון אוריינטלי. האפשרויות הן בלתי מוגבלות ולכן אנו ממליצים על שילוב כריות נוי בחדר הילדים שלכם, למראה צבעוני ומעוצב מיידי.

  1. פתרונות אחסון

זהו אולי הטיפ החשוב ביותר מבין החמישה. לילדים בכל גיל יש המון חפצים. מצעצועים לכלי כתיבה, מבגדים לכלי נגינה, כל אלו ועוד מחייבים את ההורים במציאת דרכי אחסון יצירתיות. תמיד כדאי שהחדר יכלול את הפתרונות הבסיסיים כמו מתלה למעילים ולתיקים, ארגז צעצועים וכדו’. בנוסף למקומות האחסון הנ”ל יש גם מקומות אחסון סמויים כמו החלק התחתון של המיטה שיכול לשמש כארגז מצעים. אם אתם רוצים להיות עדכניים ויצירתיים יותר יש פתרונות אחסון וריהוט שכוללים כיסאות “שמתחבאים” בתוך כיסא אחר, כוורות “כפולות”, שמצד אחד הן משמשות כמדפים ומצדן ההפוך (אותו לא רואים), יש שטח אחסון נוסף שנפתח לצד. שולחן כתיבה עם רגליים שבעצם הן סלסלות אחסון, הוא פתרון יצירתי נוסף שהולך ותופס פופולאריות. יש מגוון פתרונות אחסון לחדר הילדים, המגוונים בגודל, בחומר, בעיצוב ובצורה, לכם שאר רק לבחור.

חדר הילדים של ילדיכם יכול להיות מקום עם אווירה שמחה, וכיפית, עם קצת מחשבה ויצירתיות והרבה צבע, אתם יכולים לשדרג את חדר הילדים שלכם ולתת לו מראה מעודכן ויפה.